Deliver to Australia
IFor best experience Get the App
🥇 Eat Like a Champion!
Wheaties Whole Grain Flakes Cereal offers a nutritious breakfast option with 22 grams of whole grain per serving, low fat, and cholesterol-free ingredients, making it a smart choice for health-conscious individuals.
B**T
These are a big part of my diet and nutrition
I'm an active Ironman and this is a great breakfast and sometimes dinner for me. I buy these boxes 10 at a time. Good price here when it's not always stocked well locally at good price
A**R
Wheaties
I have been eating Wheaties since childhood and like them with milk & fruit. The main reason that I continue eating them is because of the taste and texture of the cereal which does not turn mushy in a few minutes. The nutrition is comparable to other cereals and not overloaded with sugar so it fits into my diet plan very well.
G**G
Winning start to the morning
This is the cheapest price I’ve found for the family sized boxes of Wheaties outside of grocery store bogos. Good dates: bought in July, good until April.
M**G
Not bad when on sale
My husband and then in turn our kids really like this cereal 🥣 I think they’re disgusting without sugar or fruit so I say pass the “Frosted” flakes since I’m gonna add sugar but what we do for the ones we love lol! Also they’re quite pricey so I only buy it on sale. Which works because there are hundreds of cereal options.
S**S
Yes, Wheaties! Cheaper than local store. :)
My local store $4.00+ for this size Wheaties, and rarely in stock. So Prime it is!Arrived in fine shape, no damage to packaging and Fresh tasting.
A**Y
Fresh & fair
Bought these for my dad when he couldn’t get to the store bc of the virus. He loved them! Fresh, and not all crumbled.
D**A
Large flakes and tasted great. Cold cereals for me in Summer.
I like Wheaties but I mainly bought it because Serena Williams was on the box and I wanted to collect her pictures.
L**U
Don't understand it but Wheaties are about 2 bucks more in the store.
I have put a couple of things on my pantry list that I just get every month. These are much more expensive in any grocery store. If I buy 3 boxes a month, I've already paid for my pantry subscription.
Trustpilot
2 weeks ago
2 weeks ago